FOTOGRAFOVÁNÍ HVĚZD

FansUNITED je přední fotografická agentura ve světě zábavy. Agentura FansUNITED, založená v roce 1989 v Koblenz v Německu, je nyní přítomna v 15 zemích, včetně Spojených států, Kanady, Austrálie, Japonska a Velké Británie.

Přehled

* Fotografická agentura pro rockové hvězdy a muzikanty
* Založená v Německu, nyní v 15 zemích
* Fotografie si zakoupilo již více než sedm miliónů zákazníků

Obor

* Zábavní průmysl

Řešení

* FileMaker Pro 10 podporuje obchod od začátku do konce

Výhody

* Nabízí více než 1 milión obrazů
* Generování veškeré fakturace, dodávací a daňové dokumentace v několika zemích
* Obsahuje data o více než sedmi miliónech zákazníků

Profil

FansUNITED je výstřední fotografická agentura. Na rozdíl od tradičních agentur v hudebním průmyslu se fotografie této agentury prodávají nejen různým médiím, ale také přímo fanouškům na základě objednávek přijatých poštou nebo přes web. Od agentury FansUNITED si již zakoupilo fotografie z koncertů více než sedm miliónů zákazníků.

S řadou prominentních fotografů, jako je Guido Karp, Anton Corbijn nebo Robert John, vypadá seznam umělců, na které má agentura FansUNITED licenci, jako encyklopedie popu a rocku: mezi mnoha jinými také AC/DC, Bon Jovi, Depeche Mode, Iron Maiden, Rolling Stones a Tina Turner.

Na koncertech rozdávají zaměstnanci agentury FansUNITED návštěvníkům akce letáky. Pokud potenciální zákazník pošle tento leták se zpátečním poštovným, dostane zdarma fotografii z koncertu velikosti pohlednice a prospekt, nabízející zakoupení dalších fotografií z koncertu.
Obchodní problém

Fotograf a zakladatel agentury FansUNITED, Guido Karp, si vzpomíná, že když s touto společností před nějakými 20 lety začínal, měl původně vše na počítači Atari. Ale jak jeho společnost rostla a jeho plány se zvětšovaly, přešel na program FileMaker Pro, protože byl dostupný a fungoval na počítačích Mac i PC.

„Nejdůležitější bylo,“ pokračuje Guido Karp, „že jsme byli schopni pochopit základy tohoto softwaru a mohli jsme snadno převést do programu FileMaker milión zákazníků, které jsme v té době měli.“

Agentura FansUNITED používá množství svých databází v programu FileMaker pro více účelů, například udržování sedmi miliónů profilů zákazníků; provozování platformy CRM v 15 jazycích; shromažďování a posílání pošty, textových zpráv a dalších sdělení přímo v programu FileMaker; uložení 1,3 miliónu fotografií ve formátu 20 x 25 cm s rozlišením 300 dpi a generování webových stránek e-komerce v několika jazycích s obrazy přímo z knihovny obrazů v programu FileMaker.

Kromě podpory každodenního obchodu agentury FansUNITED spravuje program FileMaker také všechny aspekty akcí, jako je organizace letáků pro více než 1 000 představení ročně a logistika koncertních šňůr – hotely, letenky a platby.

„Opravdový úkol je to,“ říká Guido Karp, „že naše pracovní procesy musí být perfektně optimalizované, jinak by tato organizace nikdy nemohla fungovat s tak málo lidmi.“

Řešení

Agentura FansUNITED má více než 300 databází, všechny navzájem provázané. Guido Karp říká: „Dám vám malý příklad: nyní je naší největší akce turné skupiny AC/DC. Řekněme, že AC/DC přidají koncerty v Boise, Idaho a jeden v Bazileji ve Švýcarsku.“

Vysvětluje, že každý koncert má svou vlastní databázi Deník, a položky přidané do této databáze spustí následující pracovní postupy:

* Databáze návrhů potvrdí, že příslušný leták již byl navržen, schválen umělcem a je připravený k tisku
* Databáze koncertních sálů nám řekne, kolik návštěvníků můžeme očekávat
* Adresář oznámí koncert předem lidem z marketingu koncertního sálu
* Deník upozorní naši cestovní kancelář, že budeme potřebovat hotel a dopravu
* Adresář také upozorní všechny naše dobrovolníky, že byly přidány nové koncerty s uvážením všech relevantních informací (prodané vstupenky z databáze Deník, informace o koncertním sálu, jako je místo a čas srazu z databáze sálů), a pak pošle texty v příslušných jazycích, podle předvoleb jednotlivých dobrovolníků jako e-mail, textovou zprávu, zprávu Skype nebo pohlednici)
* V deníku se objeví jména dobrovolníků, kteří potvrdili, že budou k dispozici
* Marketing upozorní relevantní média, že budeme mít fotografie z koncertů
* Účetnictví poskytne finance pro zaměstnance na šňůře i úřední formuláře (například výplatní listiny pro finanční úřad)
* A nakonec databáze zakázek objedná příslušný počet letáků od tiskárny, kterou v dané zemi používáme, a připraví jejich dodání.

Výhody pro zákazníka

Je to všechno velké sousto, ale program FileMaker Pro to snadno zvládne. „FileMaker je pro nás perfektní,“ říká Guido Karp. „Můžeme vyplnit některé informace na našem webovém terminálu a některé v rámci firmy, bez ohledu na to, zda náš zaměstnanec používá počítač PC nebo Mac. Pro nás je FileMaker Pro kompletní nástroj. Již nepoužíváme programy Microsoft Outlook ani Word. Vše, co potřebujeme, nám poskytuje databáze.“

Citace:

„FileMaker je pro nás perfektní,“ říká Guido Karp. „Můžeme vyplnit některé informace na našem webovém terminálu a některé v rámci firmy, bez ohledu na to, zda náš zaměstnanec používá počítač PC nebo Mac. Pro nás je FileMaker Pro kompletní nástroj. Již nepoužíváme programy Microsoft Outlook ani Word. Vše, co potřebujeme, nám poskytuje databáze.“