Japan Management Ltd.

Niewielka firma zajmująca się wyszukiwaniem i lokowaniem firm, mieszcząca się w południowej Anglii, wyszukuje w Europie i Wielkiej Brytanii pracowników dla firm japońskich. Odpowiednio dostosowany system FileMaker pozwala na płynność i niezawodność pracy. Japan Management Ltd. jest niewielką firmą konsultingową, specjalizującą się w wyszukiwaniu kadry, wybieraniu i rekrutacji lokalnych pracowników dla firm japońskich, w Wielkiej Brytanii i Europie. FileMaker w znacznym stopniu pomaga w prowadzeniu tej działalności.

Book Publisher’s Backbone jest FileMaker Pro

Przegląd
• Działająca w Wielkiej Brytanii firma, zajmująca się wyszukiwaniem pracowników dla klientów japońskich
• Dostosowany system FileMaker system zarządza wszystkimi aspektami firmy

Przemysł
• Usługi zawodowe

Rozwiązania
• FileMaker Pro 10 wzbogaca system wewnętrzny o nowe możliwości

Rozwiązania
• Uaktualnienie do FileMaker Pro 10 płynnie łączy dane wprowadzane we wcześniejszych wersjach FileMaker.
• Nowy interfejs użytkownika ułatwia pracę z programem FileMaker, który przypomina wyglądem inne aplikacje.
• Rutynowe formatowanie i raportowanie jest znacznie ulepszone dzięki Wyzwalaczom skryptów.

Wyzwanie biznesowe

Japan Management jest wysoko wyspecjalizowaną firmą, stosującą własny, wyspecjalizowany i rozbudowany system FileMaker, zajmujący się wyszukiwaniem japońskich firm, klientów, kandydatów, projektów, fakturowaniem i administracją. Sześciu konsultantów w trzech różnych miejscach, w dwóch krajach korzystają z systemu, zlokalizowanego na FileMaker Server.

Rozwiązanie

Sascha Kunze zajmuje w Japan Management stanowisko Senior Manager i jest niezmiernie zadowolony z tego, z jaką łatwością przeprowadzono uaktualnienie do FileMaker Pro 10.

"Cała operacja nie zajęła więcej, niż 10 minut," twierdzi. "Otworzyłem moje dotychczasowe bazy danych i zauważyłem, że wszystkie układy, skrypty i raporty pozostały niezmienione. Niektóre z nich były tworzone jeszcze w wersji FM4 i przechodziły kolejno do wersji FM6, a następnie 8, 8.5, 9 i teraz 10."

Sascha jest także bardzo zadowolony z łatwością, z jaką używa się nowego interfejsu. "Nowy interfejs użytkownika jest rewelacyjny," mówi. "Po latach stosowania starszej wersji, przełączenie na nowy układ było łatwiejsze, niż przypuszczałem. Teraz używam tego interfejsu intuicyjnie i jestem z niego bardzo zadowolony."

Jak wielu innych użytkowników, Sascha wyjątkowo docenia przydatność Wyzwalaczy skryptów. "Wierzę, że Wyzwalacze skryptów stanowią najważniejszy dodatek do tej wersji programu FileMaker, i znacznie ułatwią rutynowe formatowanie, raportowanie i inne czynności."

Ale to nie jest jedyny dodatek, który wywołuje uśmiech na twarzy Saschy. "Wysyłanie wiadomości przez smtp bezpośrednio w FileMaker do prawdziwy rarytas," mówi. "Wraz z wyzwalaczami skryptów, wiadomości mogą być teraz wysyłane w miejsca niezależnie od określonych kont, co znacznie zwiększa mobilność naszych konsultantów i nasze możliwości monitorowania kontaktów z klientami i kandydatami."

"FileMaker stanowi idealne rozwiązanie, głównie dzięki swojej plastyczności, możliwości dostosowania do skali projektu i łatwości stosowania. Posiadamy ponad 120000 rekordów w naszych bazach danych, a stosowany system wydaje się być obciążony."

Korzyści klientów

Łatwość rozwoju FileMaker umożliwiła firmie Japan Management uaktualnienie i natychmiastowe korzystanie z nowej wersji aplikacji. Nowe Wyzwalacze skryptów i możliwość wysyłania wiadomości bezpośrednio przy pomocy SMTP stanowi znaczne ułatwienie dla działalności firmy i jej mobilnych konsultantów.
Cytat:

"Wysyłanie wiadomości przez SMTP bezpośrednio w FileMaker do prawdziwy rarytas. Wraz z wyzwalaczami skryptów, wiadomości mogą być teraz wysyłane w miejsca niezależnie od określonych kont, co znacznie zwiększa mobilność naszych konsultantów i nasze możliwości monitorowania kontaktów z klientami i kandydatami.

FileMaker stanowi idealne rozwiązanie, głównie dzięki swojej plastyczności, możliwości dostosowania do skali projektu i łatwości stosowania. Posiadamy ponad 120000 rekordów w naszych bazach danych, a stosowany system wydaje się być obciążony."

-- Sascha Kunze, Japan Management Ltd.

Streszczenie
Niewielka, ale bardzo energicznie działająca firma z siedzibą w Anglii, używa FileMaker Pro 10 do zarządzania swoimi konsultantami, kandydatami, projektami i księgowością. Sześciu konsultantów, rozmieszczonych w trzech miejscach, w dwóch krajach.