3PL Advantage, Inc.

Chris Brenner jest właścicielem niewielkiej firmy logistycznej 3PL Advantage, Inc, obsługującej wiele aspektów zarządzania dostawami, począwszy od transportu krajowego i międzynarodowego do magazynowania, dystrybucji i zarządzania towarem.

Dla logistyki? FileMaker Pro 10. To przecież logiczne!!!!

Przegląd
• Z siedzibą w Brownstone, MI
• Logistyka działa bez zarzutu w firmach, które są bardzo dobrze zarządzane

Przemysł
• Usługi biznesowe

Rozwiązania
• FileMaker Pro 10 obsługujący wiele różnych baz danych

Korzyści
• Łatwy przegląd projektów i raportów dla klientów
• Wyzwalacze skryptów nie pozwalają na pominięcie lub zapominanie o czynnościach do wykonania

Profil

W prowadzeniu firmy, obsługującej wiele aspektów logistycznych innych firm, Chris Brenner polega na zaawansowanych rozwiązaniach baz danych, pozwalających na zarządzanie wieloma płaszczyznami swojej firmy.

Wyzwanie biznesowe

Chris twierdzi, że siłą jego biznesu jest obsługa klientów i całego systemu. Jak mówi: "Bez zastosowania baz danych, pozwalających na szybkie i dokładne raportowanie pracy, szybko wypadłbym z rynku". "Zacząłem używać programu FileMaker w zeszłym roku i teraz mogę powiedzieć, że jest tysiąc razy łatwiejszy w codziennym użytku od MS Access. Korzystam z aplikacji FileMaker do monitorowania transportu oraz przekazywania informacji o transporcie i dowodów dostawy, a także tworzenia formularzy takich jak konosament, czy listy przewozowe. Program jest przydatny także przy monitorowaniu zapasów i zarządzaniu, ułatwiając moim klientom korzystanie z dostarczanych usług."

Rozwiązanie

Chris wykonuje szereg ściśle powiązanych ze sobą operacji. "Jako właściciel niewielkiej firmy jestem kierownikiem sprzedaży, zarządzania, obsługi klientów i księgowym. Używam FileMaker Pro 10 do pogodzenia tych wielu różnych funkcji tak, bym sam mógł zająć się dalszym rozwojem swojej firmy. Bez tej aplikacji nie dałbym rady prowadzić firmy bez pracowników.

Chris bardzo entuzjastycznie wypowiada się o nowych funkcjach programu FileMaker Pro 10. "Wprowadzone nowości są po prostu rewelacyjne". "Jedną z rzeczy, na które zwróciłem uwagę jest fakt, że wcześniej po dodaniu przycisku i nowego rekordu ze skryptem wszystko wyglądało niespójnie. Teraz wbudowanie tych elementów zapewnia spójność i nie muszę się już martwić o skrypty itp. Bardzo podobają mi się nowe motywy i zamierzam zmienić swoją bazę danych tak, by jak najpełniej skorzystać z nowych efektów!

Korzyści klientów

Chris postanowił na poważnie przetestować funkcjonalność FileMaker Pro 10 - używa wyzwalaczy skryptów, raportów dynamicznych, opcji zapisywania wyników wyszukiwania. map Google dla lokalizacji adresów klientów oraz wysyłania wiadomości przez SMTP. "Mapy Google sprawdzają się rewelacyjnie w przypadku kontaktów z klientami. Nie muszę już wyszukiwać na nowo lokalizacji i tras - wystarczy, że pobieram je z mojej bazy danych przed wyruszeniem w drogę.

"Ale szczególnie zadowolony jestem z możliwości wysyłania wiadomości przez SMTP i opcji ustawiania ich wysyłania o wybranej porze dnia," mówi Chris. "Wcześniej musiałem samodzielnie wysyłać klientom maile i raporty po kilka razy dziennie, aby zapewnić im możliwie częste aktualizacje zamówień. Wysyłanie przez SMTP i wyzwalanie raportów o określonej porze dnia pozwoliło mi uwolnić się od komputera, bo teraz FileMaker robi to za mnie. Moja baza danych zbiera szczegółowe informacje klienta, a ja nie muszę się już martwić czy wysłałem ostatni raport, czy nie."

Dla Chrisa, najnowsza wersja aplikacji wprowadziła istotne zmiany. "W FileMaker Pro 10 widać jak bardzo nowe funkcje mogą ułatwić i ulepszyć pracę takim użytkownikom jak ja - właścicielom małych firm, prowadzących różnego rodzaju operacje," mówi Chris. "Program pomaga mi rozwijać firmę bez zatrudniania dodatkowych pracowników lub przedłużania godzin pracy, a nowy interfejs użytkownika jest znacznie bardziej przyjazny dla przeciętnego pracownika bez dużego doświadczenia w zarządzaniu bazami danych i korzystaniu z bogatych narzędzi bazy danych."

Cytat:

"Program FileMaker Pro 10 ... pomaga mi rozwijać firmę bez zatrudniania dodatkowych pracowników lub przedłużania godzin pracy, a nowy interfejs użytkownika jest znacznie bardziej przyjazny dla przeciętnego pracownika bez dużego doświadczenia w zarządzaniu bazami danych i korzystaniu z bogatych narzędzi bazy danych."

-- Chris Brenner, 3PL Advantage, Inc, Brownstown, MI

Streszczenie

Jeden człowiek - wiele funkcji, Chris może teraz pełnić wiele funkcji w swojej firmie, bo program FileMaker Pro pomaga mu zorganizować wiele aspektów działalności.