Japan Management Ltd.

İngiltere'nin güney kırsalında bulunan küçük bir iş ve işçi bulma şirketi olan Japan Management Ltd., Japon şirketleri için Avrupa ve İngiltere'den çalışan temin eder. Yüksek oranda özelleştirilmiş FileMaker sistemi, her şeyin doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Japan Management Ltd., Japonya'daki işletmeler için İngiltere ve Avrupa'da yönetici aramaları, seçimi ve yerel personelin işe alınması konularında uzmanlaşmış küçük bir personel danışmanlığı firmasıdır. FileMaker işlerin yönetiminde kapsamlı bir şekilde kullanılmaktadır. Kitap Yayıncıları için en temel destek FileMaker Pro'dur

Genel Bakış
• İngiltere merkezli iş ve işçi bulma şirketi Japonya'daki müşteriler için İngiltere'de çalışan bulur
• Şirket içinde oluşturulmuş ve özelleştirilmiş FileMaker sistemi şirketin tüm işlerini yönetir

Sektör
• Profesyonel hizmetler

Çözümler
• FileMaker Pro 10, şirket içi sistemlere ilave özellikler sağlar

Çözümler
• FileMaker Pro 10'u yükseltmek, FileMaker'ın birçok önceki sürümünde oluşturulan verileri sorunsuz bir şekilde entegre eder.
• Yeni kullanıcı arabirimi, FileMaker'ın diğer uygulamalarla birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.
• Rutin biçimlendirme ve raporlama Betik Tetikleyiciler sayesinde son derece geliştirildi.

İşletme Zorlukları

Japan Management, Japon firmalarını, müşterileri, adayları, projeleri, faturalama ve yönetim işlerini takip etmek amacıyla yüksek oranda özelleştirilmiş, özel, şirket içi geliştirilen FileMaker çözümünü kullanan uzman bir iş ve işçi bulma şirketidir. FileMaker Server'de barındırılan sisteme iki ülke üzerindeki üç konumdan altı danışman erişim sağlar.

Çözüm

Sascha Kunze, Japan Management'da üst düzey bir yöneticidir ve FileMaker Pro 10'u yükseltmenin sağladığı kolaylıklardan çok memnun.

"10 dakikadan kısa sürede çalışmaya başlayabiliyorum," diyor. "Mevcut veritabanlarımı kullanmaya devam ettim ve tüm tasarımlarım, betiklerim ve raporlarım olduğu gibi korunuyordu. Bunlardan bazıları FM 4'den önceki sürümlerde oluşturulmuştu ve önce FM6'ya, sonra da sırayla 8, 8.5, 9 ve şimdi de 10'a sorunsuz bir şekilde taşındı."

Sascha, geliştirilmiş arabirimin kullanım kolaylığından da çok memnun. "Yeni kullanıcı arabirimi mükemmel," diyerek gülümsüyor. "Eski sürümü yıllarca kullandıktan sonra, yenisine geçiş yapmak düşündüğümden daha kolay oldu. Sanki önceki uygulamalardan birisiymiş gibi hissediyorum ve çok da anlaşılır."

Birçok geliştirici gibi Sascha'yı da özellikle Betik Tetikleyiciler heyecanlandırmış. "FileMaker'ın bu sürümündeki en önemli yeniliğin Betik Tetikleyiciler olduğunu düşünüyorum. Bu sayede birçok rutin biçimlendirme, raporlama ve diğer işlemleri gerçekleştirmek artık çok daha kolay."

Ancak Sascha'yı gülümseten tek yenilik bu değil. "FileMaker üzerinden doğrudan SMTP ile e-posta gönderme de çok faydalı bir özellik," diyor. "Betik tetikleyiciler sayesinde artık herhangi bir yerden belirli hesaplara e-posta gönderilebilir. Bu özelllik, danışmanlarımızın seyahat rotalarını belirlemeleri açısından büyük kolaylık sağlamasının yanı sıra, bizim de müşterilerimiz ve adaylarımızla iletişimimizi takip edebilmemiz bakımından çok büyük bir değişiklik yaratacaktır."

"FileMaker, sağladığı esneklik, ölçeklenebilirlik ve kullanım kolaylığı sayesinde mükemmel bir çözümdü. Şu anda veritabanımızda 120.000 kayıt bulunmakta ve sistemde hiçbir zorlanma yok."

Müşteri Avantajları

FileMaker, dağıtım kolaylığıyla, Japan Management şirketi için hem yükseltilebileceği hem de yeni sürümlerin avantajlarından anında yararlanabileceği bir yazılım. Yeni Betik Tetikleyiciler ve SMTP ile doğrudan e-posta gönderme özelliği, şirketin ve mobil danışmanların yönetiminde büyük bir fark yaratıyor.

Alıntı:

"FileMaker üzerinden doğrudan SMTP ile e-posta gönderme de çok faydalı bir özellik. Betik tetikleyiciler sayesinde artık herhangi bir yerden belirli hesaplara e-posta gönderilebilir. Bu özellik, danışmanlarımızın seyahat rotalarını belirlemeleri açısından büyük kolaylık sağlamasının yanı sıra, bizim de müşterilerimiz ve adaylarımızla iletişimimizi takip edebilmemiz bakımından çok büyük bir değişiklik yaratacaktır.

FileMaker, sağladığı esneklik, ölçeklenebilirlik ve kullanım kolaylığı sayesinde mükemmel bir çözümdü. Şu anda veritabanımızda 120.000 kayıt bulunmakta ve sistemde hiçbir zorlanma yok."

-- Sascha Kunze, Japan Management Ltd.

Hikayenin Kısa Özeti
İngiltere'nin güney kırsalında bulunan, küçük olmasına karşın yoğun bir şekilde çalışan iş ve işçi bulma şirketi, danışmanlarını, adaylarını, proje yönetimini ve muhasebeyi yönetmek için FileMaker Pro 10'u kullanıyor. İki ülke üzerindeki üç konumdan altı danışman