3PL Advantage, Inc.

Chris Brenner, yerel ve uluslararası nakliyattan depolama, dağıtım ve envanter yönetimine kadar tedarik zinciri yönetiminin farklı yönlerinde hizmet sağlayan bir lojistik şirketi olan 3PL Advantage, Inc. adlı küçük bir işletmenin sahibidir

Lojistik mi? FileMaker Pro 10. Mantıklı!!!!

Genel Bakış
• Brownstone, MI merkezli
• Şirket organizasyonu iyi yönetildiğinde lojistik başarı beraberinde gelir

Sektör
• Ticari hizmetler

Çözümler
• FileMaker Pro 10 birçok farklı veritabanını takip eder

Avantajlar
• Müşterileriniz için proje ve raporları kolayca inceleyin
• Betik tetikleyicileri, “yapılacaklar listesinde” yer alan önemli öğelerin unutulmamasını sağlar

Profil

Chris Brenner, diğer firmaların çok çeşitli lojistik ihtiyaçlarına yanıt veren bir şirketi yönetirken, işinin farklı yönlerini yönetmek için güçlü bir veritabanı çözümüne güveniyor.

İşletme Zorlukları

Chris, işletmesinin güçlü yanının sistem ve müşteri hizmetlerinde olduğunu söylüyor. "Zamanında ve doğru raporlama yapan bir veritabanı kullanmıyor olsaydım piyasada tutunamazdım," diyor. "FileMaker'ı geçen yıl kullanmaya başladım ve uygulamayı programlama ve kullanım kolaylığı açısından MS Access'e oranla 1000 kat daha rahat buldum. FileMaker'ı kargoları takip etmek ve teslimat raporlarının izlenmesi ve doğrulanmasının yanı sıra yükleme belgeleri ve paket etiketleri gibi formların oluşturulması için de kullanıyorum. Ayrıca, uygulamayı müşterilerimin tedarik zincirinin her bir adımına hakim olmalarına yardımcı olmak amacıyla envanter takibi, alacaklı hesapların düzenlenmesi ve yönetimi için kullanıyorum."

Çözüm

Chris çok zorlu bir işi idare ediyor. "Küçük bir işletme sahibi olarak satıştan operasyonlara, müşteri hizmetlerinden muhasebeye kadar organizasyon içindeki tüm rolleri yürütüyorum. Tüm bu işleri yönetirken bana yardımcı olması için FileMaker Pro 10'u kullanıyorum, böylece işletmemi büyümeye odaklanabiliyorum. FM olmadan tüm işletmeyi tek başıma asla idare edemezdim.

FileMaker Pro 10'un yeni özellikleri Chris'i çok heyecanlandırmış. "Yeni eklenen geliştirmeleri gerçekten çok sevdim," diyor. "Hoşuma giden şeylerden birisi, önceden bir düğme gibi bir şey eklediğimde arkasına betiği olan yeni bir kayıt eklemem gerekirdi ve hiçbir zaman ona aitmiş gibi görünmezdi. Şimdiyse, bu özellik yerleşik hale getirilmiş ve sanki doğal bir ekleme gibi gayet akıcı. Artık betik vb. konularla ilgili endişelenmem gerekmiyor. Yeni temaları çok sevdim. Tüm özelliklerinin keyfini çıkarabilmek için veritabanımı bu temalardan birine geçirmeyi düşünüyorum!!

Müşteri Avantajları

Chris, FileMaker Pro 10'u tam anlamıyla bir teste tabi tuttu. Betik tetikleyicileri, dinamik raporlar, aramaları kaydetme işlevi, müşteri konumları için Google haritaları ve SMTP ile e-posta gönderme gibi özelliklerini kullandı. Chris, "Google haritaları bayi ziyaretlerim için inanılmaz oldu," diyor ve ekliyor, "artık yön ve adres bulmak için haritada arama yapmam gerekmeyecek, yola çıkmadan önce tümüne veritabanımdan ulaşabilirim."

Chris, "Beni heyecanlandıran bir diğer özellik de, SMTP ile e-posta gönderme ve e-postayı günün herhangi bir saatinde tetiklenebilecek şekilde ayarlayabilme," diye devam ediyor. "Şimdiye kadar, müşterilerime en son bilgileri ulaştırmak amacıyla günün herhangi bir saatinde e-postaları ve raporları elle tetikleyerek gönderiyordum. Artık, raporları her gün belirli bir saatte SMTP ile gönderebildiğim ve tetikleyebildiğim için raporları göndermek için ek çalışmaya ihtiyacım olmayacak. FileMaker bunu benim için yapabilir, böylece ben de müşteri tabanımı genişletme imkanı bulacağım ve raporları gönderip göndermediğim konusunda da endişelenmem gerekmeyecek."

En son sürüm Chris için şimdiden fark yaratmış bile. "Küçük bir işletme sahibi olarak, FileMaker Pro10'daki bu yeni işlevlerin işlerimi nasıl daha düzenli ve verimli hale getireceğini kolayca görebiliyorum," diyor. "İşlerimi bitirebilmek için daha fazla çalışana ihtiyacım olmadan veya daha uzun saatler çalışmama gerek kalmadan işletmemi büyütmeme olanak sağlıyor. Ayrıca yeni kullanıcı arabirimi sayesinde veritabanı yönetiminde çok da deneyimli olmayan, ortalama kullanıcılar için güçlü bir veritabanı aracı oluşturmak daha da kolay hale geldi."

Alıntı:

"FileMaker Pro10 … işlerimi bitirebilmek için daha fazla çalışana ihtiyacım olmadan veya daha uzun saatler çalışmama gerek kalmadan işletmemi büyütmeme olanak sağlıyor. Ayrıca yeni kullanıcı arabirimi sayesinde veritabanı yönetiminde çok da deneyimli olmayan, ortalama kullanıcılar için güçlü bir veritabanı aracı oluşturmak daha da kolay hale geldi."

-- Chris Brenner, 3PL Advantage, Inc, Brownstown, MI

Hikayenin Kısa Özeti
Tüm işleri tek bir yerden yönetin. Chris, FileMaker Pro'nun organizasyon yetenekleri sayesinde işletmesinde aynı anda birden çok rolü üstlenebiliyor.